sobota 30. listopadu 2013

Krajský výběr celý den trénoval na hale

Anďa, Iva, Kristýna, Gábina, čtveřice našich hráček v dresu krajského výběru trénovala v sobotu ve druhém letošním bloku letošní sezony. Celý den sedmnáct hráček z pěti oddílů pilovalo herní činnosti jednotlivce. Bylo pro mne velkým potěšením, že naše hráčky patřily určitě mezi nejlepší. Již na konci prosince otestujeme výkonnost výběru na turnaji v Brně.

Anďa nahrává, Iva zaklíná míč, Kristýna pozoruje, jen Gábina se někde "zašívá"

čtvrtek 28. listopadu 2013

Plakát - Žačky 2014 - již hotový

Plakát již visí na Tererce v opravdu slušné velikosti, dojde ještě k drobné úpravě, ale hlásíme hotovo. Ještě ladíme cenu, zatím to vypadá na    A3 na kvalitním papíru za 20 Kč. Vydržte, budete včas informováni.

pondělí 25. listopadu 2013

Co nás čeká do konce roku - program

Žákyňky -        poprvé se pustí do ostrých bojů v neděli 1.12 v Prostějově - ZŠ Palackého

Mladší žačky -  A družstvo v neděli 8.12 zajíždí do Šumperka
                         B družstvo v neděli 8.12 opět hraje v Prostějově

Starší žačky  -   v sobotu 7. prosince budou bojovat ve druhém kole KP v Přerově
                           v neděli  8. prosince hrají v dalším dvojkole 1 ligy ve Znojmě
                           víkend 14 - 15. prosince stráví v Novém Jičíně, čeká je sedm soupeřů v
                          Českém poháru

neděle 24. listopadu 2013

I neděle patřila volejbalu, sobota byla úspěšnější.

V neděli se pustily do volejbalových bojů mladší žačky a kadetky.
Mladší žačky A opět v domácím prostředí přivítaly čtyři soupeře. Holky začínají s Prostějovem, který útočíl hlavně prsty, ale hlavně chytře. Již po prvním setu mohly být holky bez trenéra a ani rozhodčí se na to nechtěl dívat - strašné! V dalších dvou setech se holky přece jen vzpamatovaly a vyhrály. Následuje Šumperk a i zde je to nahoru - dolů, ale tentokrát ve třech setech prohráváme. Třetím soupeřem je vedoucí družstvo soutěže z Lanškrouna. Družstvo je to velice pohyblivé a odvážné v útoku, my uhrajeme jen set. I poslední zápas s Uničovem hrajeme na tři sety a zde již druhý a třetí set má z naší strany slušné parametry.
Trenér hodnotit raději nechtěl........ Pohled můj, který vše viděl z výšky- slušný příjem, pokud si dají holky říct tak se nebojí v útoku. Ale pohyb k míči- mizerný, chtít vyhrát.....neznámý pojem.....bojovnost.....
Dnes třetí místo.
B družstvo- hodnocení trenérky-první dva zápasy v Prostějově, nebylo co hodnotit, vůbec holky nehrály a vše bylo špatně. Třetí zápas se sice také prohrálo, ale výkon byl velmi dobrý, tak alespoň tak.
Kadetky hrály poprvé na hale a soupeř nejtěžší - vedoucí družstvo soutěže z Prostějova. A bylo to vidět. V prvním zápase chyba na chybu a hladká porážka. Ve druhém holky vyhrají alespoň set a ke druhému byl kousek, ale to by se nemohli dělat takové hloupé chyby jaké opět vyrobily. Drobná pochvala pro......Terku za bojovnost.

sobota 23. listopadu 2013

Brno nemělo nárok - skvělých šest bodů

Pro starší žačky je sezona náročná, takřka bez oddechu, víkend co víkend. V sobotu pokračovala 1liga kadetek na domácí palubovce jsme přivítali Junior Brno. Šli jsme do souboje s jediným cílem - dvakrát vyhrát. Holky vstoupily do prvního zápasu velmi odpovědně a od prvních výměn se hrálo podle našich not. Brno velmi špatně přijímalo, což nám umožňovalo slušně útočit, a činily se obě smečařky. Pozorný výkon nám vydržel celý zápas- 3 : 0. Polevení na začátku druhého zápasu znamenalo prohranou koncovku. Drobná domluva stačila k tomu, vrátit se ke hře bez chyb. Opět soupeře přehráváme značným rozdílem a na krátkou dobu pouštíme do hry lavečku. Touha po vítězství a výborný servis znamená druhé vítězství, tentokrát 3 : 1.
 Dnes předvedla opravdu vynikající výkon Kača Budišová, jednoznačně nejvíc bodující hráčka zápasu. Kača byla dnes prostě první hvězdou soboty!! Druhou hvězdou byla dnes Aneta na nahrávce - výborný výkon!
Celkově je nutné pochválit celé družstvo za výborný a hlavně pohyblivý výkon. Bezva

neděle 17. listopadu 2013

Neděle opět patřila nejstarším

Po náročné sobotě a porci čtyř zápasů v neděli starší žačky nastupují v poledne proti Lanškrounu v první lize. Úvodní zápas odehrajeme se spoustou chyb, špatně přijímáme.......raději rychle zapomenout. Druhý zápas tak to je jiná káva, jde do hry Kača na smeč, oživuje hru a hlavně se bojuje o každý balon. Prohrajeme sice první dva sety v koncovkách, ale hrajeme dobře. Soupeř do třetího setu vstupuje se spoustou chyb a vývoj se obrací. Srovnáváme na 2 : 2 , výborně. V pátém setu je stav dlouho vyrovnaný, ale koncovku bohužel prohrajeme, hráli jsme málo odvážně. Výborný výkon v poli předvedla Nela, která strhla i ostatní k heslu - Nenechám spadnout balon! Nela prostě byla hvězdou neděle!!
Výsledky starších žaček :

Kadetky doma na Tererce hostily Litovel. V prvním střetnutí s tímto soupeřem se vždy prohrálo v pěti setech a tak se tentokrát očekávalo alespoň jedno vítězství. Všechno bylo jinak- holky hrály naprosto mizerně, neuhrály ani set a trenérka v hodnocení byla hodně, hodně rozzlobená........!!

sobota 16. listopadu 2013

Tak letos bude krajský přebor pěkné drama

V sobotu začal krajský přebor prvním kolem. Souboje s velkými rivaly z Prostějova a Přerova budou celou sezonu velmi vypjaté a potvrdilo se to hned dnes. My začínáme s Uničovem, soupeř z nás má evidentní respekt a v prvním setu uhraje jen 4 body, místo abychom jej rychle dorazili tak druhý set hrajeme velmi nepozorně. Přenášíme si nepozornost i do zápasu s Přerovem a začínáme hrát od stavu 0 : 7, bojovný a pohyblivý soupeř set vyhrává. Ve druhém setu je to obráceně, soupeře stále tlačíme, bohužel se vše láme kdy musíme střídat Kaču a její body z útoku nám chybí. Prohráváme. Jdeme na Prostějov, který prohrál s Přerovem ve druhé bitvě dne. Soupeř odskakuje o pár bodů a vedení si udrží do konce setu. Ve druhém setu je to velký boj až do konce....25 : 27......bohužel Chyběly nám body od Kači a Naty nemohla trefit hřiště, škoda. V posledním zápase porážíme Českou Třebovou, končíme třetí.

úterý 12. listopadu 2013

Z historie Tererky - kluci - mistři republiky z roku 1996

Byla to krásná doba, na Tererce plná třída volejbalistů a volejbalistek......... Bohužel kluci zmizeli. Vracím se do roku 1996 kdy se žáci stali mistři republiky, naposled. Na fotce jsou čtyři !! volejbalisté, kteří nejvyšší volejbalové soutěže v Polsku , Rakousku a naši nejvyšší soutěž hrají dodnes. Kluci jsou ročník 80-81.
Blokař Českých Budějovic Michal Sukuba - třetí zlava nahoře, pátý zleva Peťa Calábek - hraje v Rakousku, reprezentační nahravač Lukáš Ticháček - dole uprostřed, dole pátý zleva jeho bratr Martin Ticháček - momentálně hraje extraligu v Benátkách nad jizerou.

neděle 10. listopadu 2013

Neděle patřila mladším žačkám a kadetkám

V neděli jsme přivítali první skupinu mladších žaček. Začínáme s Uničovem a po prohraném prvním setu přichází domluva trenéra, že je potřeba hrát daleko odvážněji. Holky začínají smečovat a vítězí celkově. V V V další zápase s Lanškrounem potkáváme dobré družstvo , které nás poráží ve dvou setech. V utkání s Přerovem začínáme nesoustředěně a první set opět ztrácíme, dva další hrají holky dobře a vyhrávají. V posledním zápase vyhrajeme první dva sety, ale následně prohráváme dvě koncovky. Celkově se mi výkon družstva dost líbil, slušný příjem a i bojovnost byla slušná.
B- družstvo opět hrálo v České Třebové a se stejným výsledkem - jedno vítězství. Příště bude znít úkol jasně - z Prostějova, kde budou hrát dovést nejméně dvě vítězství!
                                                              Mladší žačky

Na soupeře trojblokem !!

Kadetky hrály další dvojkolo ve Šternberku s rezervou extraligových kadetek. V sestavě se objevilo několik hráček, které včera hrály ex. v Prostějově a tak to byl soupeř nadmíru silný. Holky neuhrály ani set  i když něly několik pěkných momentů ve hře.

sobota 9. listopadu 2013

1 liga kadetek - první vítězství !

Před čtrnácti dny jsme v Bedřichově uhráli první vítězné sety a dnes jsme opět stejného soupeře potkali doma. Jsme takřka kompletní, chybí pouze Natoš. Vstupujeme do zápasu naprosto soustředěně brzy vedeme 10 : 0.... prostě báječný začátek. Holky plní pokyny a hlavně se daří na podání. V celém zápase jsme lepší a je to tady - první vítězství v lize.
 Do druhého zápasu vstupujeme vlažně, soupeř zpřesnil příjem a přitvrdil v útoku. z naší strany je hra plná nepřesností, prohráváme první dva sety a až ve třetím svádíme vyrovnaný boj, přesto jej nezvládneme a druhý zápas prohráváme. Dnes těžko někoho pochválit protože všechny holky střídaly výborné okamžiky s mizernými. Nahravačky hrály slušně.

Sobotní volejbalové hemžení na hale

V sobotním dopoledni se ve sportovní hale sešlo 60 mladých volejbalistek na turnaji trojic. Družstva ze Šumperka, Šternberka a olomouckých přípravek hrály na dalším přípravném turnaji. Na šesti hřištích se sváděly tvrdé boje - vyhrály všechny holky!!

středa 6. listopadu 2013

Představujeme naše nejstarší žačky

Posledním koho představuji je naše družstvo starších žaček. Holky mají sezonu opravdu nabitou, kdy hrají Český pohár, krajský přebor a 1. ligu kadetek. Oproti jiným sezonám se o družstvo starají čtyři trenéři a přináší to své výsledky.
Spodní řada zleva- Martin Hnilica, Iva Vrtalová,Anďa Kubátová, Nela Widermanová, Kača Urbancová, Iva Dudešková, Eli Šišková, Zdena Kodytková, Miloš Papcun
Vrchní řada - Marcela Fantalová as. trenéra, Sára Heinzová, Kača Bejdáková, Viola Antonetti,
 Naty Dudová, Naty Kotsopoulosová, Kača Budišová, Gábina Orvošová, Kristy Jarošová,
Bára Šlézarová, Vendula Maradová as. trenéra

Zajímavost - jsme na nejsledovanějším ( alespoň to o sobě píší ) volejbalovém webu -http://www.volleycountry.com/cz/

pondělí 4. listopadu 2013

Představujeme - naše kadetky

Parta, která je výborná již několik let. Dvě vždy dobře naladěné trenérky.

Holky hrají KP kadetek, nyní o víkendu si vyzkoušely i 1 ligu kadetek. Bohužel narazily na soupeře, který touží po postupu do nejvyšší soutěže a tak poznaly sílu špičkového družstva.

neděle 3. listopadu 2013

Splnili úkol a hráli výborně !!

Starší žačky odjely v sobotu ráno žlutým autobusem splnit úkol ve Frýdku - postoupit do první osmičky Českého poháru nejlépe z prvního místa. Začínáme s Ostravou, mám obavy z prvního zápasu, ale holky hrají klidně a soupeře přehrajeme. Následuje soupeř z Prahy, kde se po pár míčích hned dostává do hry lavečka-bylo to opravdu snadné. Ani Zlín neměl nárok. Dolní Újezd chvíli zlobí, aby byl zničen tvrdým útokem. Poslední sobotní zápas a výborné družstvo z Vrchlabí opírající se o výborné smečařky. V prvním setu hrajeme velmi pozorně a soupeře přetlačíme. Soupeř ještě přitvrdí v útoku a Jolana začíná řádit....Ve třetím setu je to vyrovnaná bitva, začínáme hrát opatrně, škoda..... Nejlepší zápas turnaje těsně prohráváme.
V neděli ráno bleskne naděje, Vrchlabí prohrává druhý set s Ostravou, ale rozhodující set zvládne. Jdeme na Lanškroun- musíme vyhrát. Začínáme špatně 3 : 9, ale potom se rozjedeme a soupeř uhrává 2x 14 bodů. Před posledním zápasem s Frýdkem víme, že nemůžeme být horší než druzí. Začneme s lavečkou, ale holky hrají dost ustrašeně, prohrajeme první set, vrátím na hřiště elitní útočnice a ty se postaraly o vítězství.
Chválit - celé družstvo. Odjíždíme Pendolinem a jsem velice spokojený!! Vytvořila se bezva parta a je zde opět radost ze hry.
  Vrchní řada zleva- Viola, Koci, Kača I, Iva, Kristy Klečící- Gábina, Kača II,KačaIII,